Kapat

Yaşanmış Bir Hikayeden : Türk İşi Dondurma Filmi (2019)

Anasayfa
KÜLTÜR & SANAT Yaşanmış Bir Hikayeden : Türk İşi Dondurma Filmi (2019)
turkish-ice-cream-2019

Kültür & Sanat köşemizde bu hafta: Çanakkale Savaşı sırasında Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu edinen Türk İşi Dondurma filmini ele alacağız.

Türk İşi Dondurma Filminin Konusu


Avustralya’da yaşayan iki Türk, geçimlerini devecilik ve el arabası ile dondurma satarak sağlar. 1915 yılında memleketlerinde savaş çıktığını öğrenen ikili, Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verir. Ancak, yetkililer onların adadan çıkmalarına izin vermez. Bu sırada Avustralya’da Türkler aleyhine propaganda yapılmaya başlanır.

turk-isi-dondurma-izle

İngilizler’in Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenen iki Türk, ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verir. İki Türk’ün vermiş olduğu bu çetin mücadeleyi konu edinen tarihi filmin sinemaseverler tarafından ilgiyle karşılanacağını düşünüyoruz.

Senaryosunun Gürkan Tanyaş tarafından kaleme alındığı Türk İşi Dondurma filminin yönetmen koltuğunda Ayla, Sarıkamış Çocukları ve Müslüm filmleriyle tanıdığımız Can Ulkay oturuyor.

turk-isi-dondurma-filmi-oyunculari

Gerçek bir hikayeden uyarlanan filmin oyuncu kadrosunda başrollerinde Erkan Kolçak Köstendil , Şebnem Bozoklu , Ali Atay gibi Türk oyuncular yer alırken, filmin diğer oyuncuları arasında Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi isimler yer alıyor.

Film, 15 Mart 2019 Cuma günü itibariyle vizyonda yerini alacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Tavsiye Film: Kapan Filmi Sinemalarda ! (2019)

“Yaşanmış Bir Hikayeden : Türk İşi Dondurma Filmi (2019)” üzerine 2 yorum

  1. Blogsavar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER
Hostixo

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.