Kapat

WP Fastest Cache Kurulum ve Ayarları

wp-fastest-cache-kurulum-ve-ayarlari

WP Fastest Cache , Emre Vona tarafından geliştirilen eklentilerden biridir. WP Fastest Cache sitenizin performansını artırmanıza yardımcı olur. Sitenizde yer alan işe yaramaz, kötü amaçlı verileri silerek sitenizin hızında iyileştirmeler sağlar. Site hızlandırma eklentileri arasında en çok kullanılan eklentiler arasında yer alan WP Fastest Cache , önerilen eklentilerden biridir. Sitenizin performansında hızlı iyileştirmeler sağlayan WP Fastest Cache eklentisinin kullanımı da oldukça kolaydır.

Bizler burada WP Fastest Cache eklentisinin kurulum ve ayarlarını sizlere göstereceğiz. Birkaç dakika içinde kurulum ayarlarını yaparak siteniz için gerekli olan bu eklentiden nasıl yararlanacağınızı da göstermiş olacağız.

WP Fastest Cache Eklentisine Neden İhtiyaç Duyarız ?

Bu eklenti, dinamik WordPress blogunuzdan statik HTML dosyaları oluşturur. Bir sayfa oluşturulduğunda, php ve mysql kullanılır. Bu nedenle, sistemin RAM ve CPU’ya ihtiyacı vardır. Bir siteye çok sayıda ziyaretçi gelirse, sistem çok fazla RAM ve CPU kullanır, böylece sayfa çok yavaş gösterilir. Bu durumda, sayfayı tekrar tekrar açmamak için bir önbellek sistemine ihtiyacınız vardır. Önbellek sistemi statik bir html dosyası oluşturur ve kaydeder. Diğer kullanıcılar statik html sayfasına ulaşır.

Ek olarak, site hızı Google’ın arama sıralaması algoritmasında kullanıldığından, sayfa yükleme süresini artırabilecek önbellek eklentileri de SEO sıralamanızı artıracaktır. Bu gibi etmenlerden dolayı eklentiyi sitenizde etkinleştirmeniz sizler için birtakım avantajlar sağlamaktadır.

WP Fastest Cache Eklentisinin Kurulum ve Ayarları

Öncelikle eklentiyi kullanmanız için eklentiyi sitenize yüklemeniz ve etkinleştirmeniz gerekmektedir. Bunun için WordPress sitenizin admin panelinde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle sekmesinden hareket ederek karşınıza çıkan Eklenti Dizin Dosyasında yer alan arama sekmesine WP Fastest Cache eklentisinin adını yazarak tarama yapın. Aşağıdaki görselde belirtiğimiz gibi çıkan eklentiyi Hemen Yükle diyerek etkinleştirme moduna alın.

wp-fastest-cache-eklentisi

Eklentiyi etkinleştirdikten sonra eklenti otomatik olarak WordPress admin panelinizin sol alt menüsüne gelecektir. ( Tıpkı görselde yer aldığı gibi )

wp-fastest-cache

Buradan hareketle eklentiye tıklayarak eklentinin ayarlarının bulunduğu sayfaya gidelim. Burada eklentinin genel ayarlarını sizler için yaptık. Sizler de görselde belirttiğimiz şekliyle eklentinin ayarlarını yapın.

wp-fastest-cache-eklenti-ayarlari

Şimdi de önbellek temizleme işleminin nasıl yapılacağını anlatacağız. Dilerseniz WP Fastest Cache eklentisinin ayarlar kısmında yer alan Önbellek Temizle kısmından , dilerseniz de admin panelinizin üst kısmında yer alan Clear Cache bölümünden Delete Cache and Minified CSS /JS seçeneğinden önbellek temizleyiciyi harekete geçirebilirsiniz.

wp-fastest-cache-ayarlari-1

Tüm anlatacaklarımız bu kadar, WordPress kullanıcıları adına faydalı olması dileğiyle, bir sonraki makalemizde görüşmek dileğiyle hoşçakalın. Bu arada yorum yapmayı ve sitemize abone olmayı unutmayın.

1 Yıldız2  Yıldız3  Yıldız4  Yıldız5  Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress Admin Paneli Giriş Yolu Nasıl Değiştirilir ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.