Kapat

WordPress WhatsApp Chat Eklentisi : Kurulum ve Ayarları

Anasayfa
WORDPRESS WordPress WhatsApp Chat Eklentisi : Kurulum ve Ayarları
wordpress-whatsapp-chat-eklentisi-kurulumu

Merhaba Blogsavar.net okuyucuları bu makalemizde sitenize entegre edebileceğiniz ve ziyaretçilerinizle sağlıklı bir şekilde iletişim kurabileceğiniz bir chat eklentisinden bahsedeceğiz. Hemen hemen herkesin bildiği ve kullandığı online mesajlaşma ağı WhatsApp’ı web sitenize entegre edip, kullanmak istemez misiniz ? Evet evet ! Peki Nasıl Olacak Bu? Sorularını duyar gibiyim.

Bu yazımızda WordPress tabanlı bloglar için, hem ziyaretçilerinizle daha sağlıklı bir iletişim kanalı oluşturmak, hem de kullanıcıları web sitenizde daha fazla tutmanız için online chat uygulaması olan WhatsApp’ı sitenize entegre edecek olan kurulumu ve ayarlarından bahsedeceğiz.

WhatsApp Chat Eklentisi Ne İşe Yarar ?

Dünyanın en popüler online mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp , 100’den fazla ülkede mevcut olmakla birlikte 50’den fazla dili desteklemektedir. Bu, kullanıcılarınızın çoğunun WhatsApp’ı ana iletişim yöntemi olarak kullandığı ve muhtemelen onu yıllardır kullandıkları anlamına gelir. Bu nedenle, web sitenizden kolay erişim sağlamak, bu ziyaretçileri müşterilere dönüştürmenin iyi bir yolu da sitenize WhatsApp iletişim ağını entegre etmeniz gerekmektedir.

WhatsApp chat eklentisi , eğer ticari bir blog işletiyorsanız genel satışlarınızı artırmanıza ve bu hedefe ulaşmanıza yardımcı olur. Bunun yanında sitenize erişim sağlayan kullanıcıların herhangi bir sıkıntı yaşaması durumunda, sizlere rahatça ulaşılmasını sağlar. Bu uygulama ile aktif kalarak sitenize uğrayan kişilere sorunsuz bir şekilde yardımcı olabilirsiniz.

WhatsApp Chat Eklentisinin Özellikleri

WhatsApp Chat Eklentisi, WhatsApp sohbet penceresiyle ziyaretçilerinizin doğrudan telefon numaranıza mesaj göndermesine izin verebilir, onları özel mesajlarınızla karşılayabilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress Yazı İçi İlginizi Çekebilir Eklentisi

WhatsApp Chat Eklentisini aktif hale getirerek, sohbet içerisinde gösterilecek olan sabit karşılama metnini, telefon numarasını ve karşılayan kullanıcıları belirleyebilirsiniz.

WhatsApp Chat Eklentisi sayesinde bu uygulamayı ücretli ve ücretsiz versiyonlarıyla kullanabilirsiniz.

WhatsApp Chat Eklentisi Kurulum ve Ayarları

wordpress-whatsapp-chat-eklentisi

WhatsApp Chat Eklentisini sitenize entegre etmek için öncelikle eklentiyi sitenize yüklemeniz gerekiyor. Dilerseniz eklentiyi aşağıdaki linkten indirebilir, dilerseniz de WordPress eklenti dizininden eklentiyi etkinleştirerek sitenize entegre edebilirsiniz.

WhatsApp Chat Eklentisini İndir

WhatsApp Chat Eklentisini WordPress eklenti dizininden yüklemek için ise sitenizin yönetici paneline giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sol menülerde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle yolunu takip ederek çıkan sayfada yer alan eklenti arama çubuğuna WhatsApp / WhatsApp Chat kısa adlarını yazarak arama yapabilirsiniz. Aşağıda yer alan görselde belirtiğimiz uygulamayı bularak etkinleştirebilirsiniz.

whatsapp-chat

Eklenti Yükleme İle İlgili Bir Problem Yaşıyorsanız Bu Yazımızı Okuyabilirsiniz !

WhatsApp Chat Eklentisi Türkçe Dil Desteği sunmamaktadır. Bu nedenle eklentiyi doğru bir şekilde kullanmak için var olan İngilizce terimleri kendi dilinize çevirmenizi tavsiye ederiz.

whatsapp-chat-eklentisi

Burada chat eklentisi üzerinde dilediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz. Sohbet penceresinde yer alacak karşılama metnini, pencerenin nerede duracağını ( sağda, solda vb.) telefon numaranızı, ileteceğiniz mesajı, ekran özelliklerini ( Hangi cihazlarda gösterilmesini istiyorsanız ona karar verebilirsiniz. Pc / Tablet / Mobil vb.) ve sohbet penceresinin rengine kadar her türlü değişikliği yapabilirsiniz.

Tüm bu ayarları yaptıktan sonra en altta yer alan değişiklikleri kaydet butonundan ayarlarınızı kaydedebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress İçin En İyi Google Adsense Reklam Eklentileri

WhatsApp Chat Eklentisinin Demosu İçin Tıklayınız.

1 Yıldız2  Yıldız3  Yıldız4  Yıldız5  Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

“WordPress WhatsApp Chat Eklentisi : Kurulum ve Ayarları” üzerine 2 yorum

  1. sibel says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER
Hostixo

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.