Kapat

WordPress İçin En İyi Forum Eklentileri

wordpress-icin-en-iyi-forum-eklentileri

Elinizde bir projeniz var ve bunun için bir forum sayfası açmak istediniz . Bildiğiniz üzere forum sayfaları için özel tasarlanmış tema ve forum altyapıları var. Bu gibi özel ve ücretli forum sayfaları için de yüksek oranda bir ücret istenmektedir.

Ben yüksek bir ücret ödemeden bir forum sayfası nasıl edinirim diyorsanız buyrun sizlere yardımcı olacak bu içeriğimizle birlikte bunu detaylı bir şekilde anlatmaya çalışalım.

Sosyal medyanın son dönemlerde mesajlaşma ve bilgi sorgulama ağına nüfus etmesi sonucu forum sayfalarına olan yönelimde bir düşüş yaşansa da bugün yinede herhangi bir bilgi için ilk uğrak yerimiz forum siteleri oluyor. Yani forum siteleri hala güncelliğini ve önemini korumaktadır.

Hem bir web sitesine sahip olmak hem de ücretsiz bir şekilde forum sayfası açmak istiyorum diyorsanız yapmanız gerekenler arasında;

Bir Adet Domain ( Alan Adı )

WP Hosting Paketi

Bunları gerçekleştirmeniz halinde, hem elinizdeki projeyi rahatça sunabileceksiniz hem de bu projenizin tanıtım yüzü olarak kullanabileceğiniz ücretsiz bir forum sayfasına sahip olacaksınız.

Şimdi yapmanız gereken tek bir şey kaldı. Aşağıda yer alan WP Forum eklentilerinden birini etkinleştirerek sitenizde ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz bir forum sayfası açabileceksiniz.

Bu eklentilerden herhangi birini etkinleştirdiğiniz zaman hem sitenizi forum sayfasından ayırmazsınız hem de ekstra bir kuruluma ihtiyaç duymadan bir kaç dakika içinde forum sayfanızı kullanmaya başlarsınız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress İçin En İyi 10 Güvenlik Eklentisi

1- bbPress Forum Eklentisi

wp-bbpress-forum-eklentisi

WordPress için en çok tercih edilen forum eklentilerinden biri diyebiliriz. Kurulum ayarları Türkçe olduğundan kullanışlı ve pratiktir. Kurulum sırasında yönlendirmelerle bir kaç dakika içinde forum sayfanızı aktif hale getirebilirsiniz.

2- BuddyPress Forum Eklentisi

wp-buddypress-forum-eklentisi

WordPress’in bu eklenti modülü forum sayfasından çok sosyal medya aracı gibi kullanabileceğiniz bir eklentidir. BuddPress ile üyelerin kendine özel profil sayfaları olur. Çeşitli grupların birbirleri ile iletişim halinde etkileşimde bulundukları forum modülüdür.

3- DW Question & Answer

wp-dw-question-answer-forum-eklentisi

Eğer Soru & Cevap Modülü şeklinde bir forum eklentisi istiyorsanız DW Question & Answer tam da isteğinize cevap verecek nitelikte bir eklentidir. Türkçe dil desteği ile rahatlıkla bir kaç dakika içinde kurabileceksiniz.

4- WP Symposium Pro Forum Eklentisi

BuddyPress forum eklentisine benzer nitelikler taşır . Kullanışlı ve pratiktir.

5- Mingle Forum Eklentisi

wp-mingle-forum-eklentisi

Diğer forum sitelerinde bulabileceğiniz birçok özellik bu eklentide mevcut. Gayet kullanışlı ve pratiktir.

6- SimplePress Forum Eklentisi

wp-simple-press-forum-eklentisi

İndirme yoluyla temin edebileceğiniz bu forum eklentisi gelişmiş bir forum özelliği taşır .

7- WP ForumPress Eklentisi

wp-forum-server-forum-eklentisi-1

Diğer eklentiler gibi güçlü bir forum görünümü sunar. Gayet kullanışlı ve pratik bir özellik taşır.

Bu WordPress forum eklentilerinin yanında bir de 25-30 $ civarında değişen bir ücret karşılığında forum desteği sunan WP Forum eklentileri var. Bunlar da ;

8- MiwoVoice Forum Eklentisi

Bu eklenti ile forum sayfanızda istediğiniz şekilde bir tartışma ortamı oluşturabilir, kullanıcılarınızla birlikte güzel etkinliklere imza atabilirsiniz. Bunun yanında gayet kullanışlı ve pratiktir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  En Popüler 25 WordPress Eklentisi

9- Group Forums Plugin Eklentisi

Bu eklenti sayesinde forumlarda size yardımcı olacak moderatörler atayabilirsiniz. Forumlar, Konular, Konu Etiketleri ve Konu Arama widgetlerinden yararlanabilirsiniz.

10- Sabai Discuss Forum Eklentisi

Soru & Cevap Modülü şeklinde bir özellik taşır. Bu yönüyle DW Questions & Answer ile benzer özellikler taşıyor.

Bu eklentileri yüklemek için WordPress admin paneline giriş yapın. Ardından sol menüde yer alan Eklentiler > Yeni Ekle yolunu takip ederek çıkan arama kutusuna bu eklentilerden birinin adını yazarak etkinleştirebilirsiniz.

“WordPress İçin En İyi Forum Eklentileri” üzerine 2 yorum

  1. Duo Diyet says:
  2. seda sarac says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.