Kapat

WordPress İçin En İyi 8 Ücretsiz Benzer Yazılar Eklentisi

wordpress-icin-en-iyi-8-ucretsiz-benzer-yazilar-eklentisi

Google’da arama sonucu sitenizde yer alan içeriği okumaya gelen ziyaretçilerinize, daha fazla içerik gösterimi yapmak istemez misiniz? Bu yazımızda sitenize herhangi bir arama veya yönlendirme sonucu ulaşan kişilerin okumuş oldukları içeriğe benzer olan içerikleri sunmak ve ziyaretçiyi sitede daha fazla tutmak adına benzer yayınları anlatan eklentilerden bahsedeceğiz.

Eski yazılarınızı hatırlatıcı veya işlevsellik katmak adına bir web sitesi için aslında yeni ziyaretçi yönlendirmesi anlamına gelen benzer yayınlar eklentileri kullanıcılar açısından avantajlar sağlamaktadır. Sitenizde yer alan içeriklere benzer, içerikleri hatırlatmak, bunun yanında geçmişte pek fazla trafik almayan içeriklerinizi tekrardan gün yüzüne çıkartmak için fırsatlar sunan benzer yayınlar eklentileri WordPress kullanıcıları için birçok avantaj sağlamaktadır.

Dilerseniz çok fazla uzatmadan WordPress temanızda uygulayabileceğiniz benzer yayınlar eklentilerine geçelim.

Yet Another Related Posts Eklentisi ( YARPP)

yet-another-related-posts-plugin

Kısa adı YARPP olan benzer yayınlar eklentisi, okuyucularınızı sitenizdeki diğer alakalı içeriklerle tanıştırarak ilgili sayfaları, gönderileri veya özel gönderim türlerini görüntülemelerini sağlamaktadır.

200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress Related Posts

wordpress-related-posts

WordPress Related Posts benzer yayınlar eklentisi, içeriğinizin alt kısmına İlgili Gönderiler ekleyerek okuyucularınızın gönderilerinizle olan ilişkilerini artırmaktadır. Otomatik olarak eklenen İlgili Yayınlar, dahili trafiğinizi artırmaktadır. 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Shareaholic Eklentisi

shareaholic

Shareaholic benzer yayınlar eklentisi aslında birçok işlevde kullanılmaktadır. Sosyal paylaşım araçları ile benzer yayınlar olmak üzere tamamen kullanıcılara yönelik geliştirilmiş bir eklentidir. Kullanıcılar bu eklenti ile para bile kazanabilmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Wordpress 5.2 Sürümü İle Gelen Yenilikler

Bu eklenti ile web sitenizin trafiğini artırabilir, içeriğinizin pazarlamasını sağlayabilirsiniz. Bu yolla içeriğinizden parada kazanabilirsiniz. 80.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Contextual Related Posts

contextual-related-posts-eklentisi

İlgili veya benzer yazılar eklentisi Contextual Related Posts, web sitenizde içerikleriniz ile ilgili yayınların bir listesini ziyaretçilerinizin görebileceği bir şekilde sunmaktadır.

Sunulan listede, yayınların içeriği ile başlıklar baz alınarak ziyaretçilere alakalı yazılar ve ilgilerini çekecek türdeki yazıların görünmesi sağlanır. Bu, ziyaretçileri sitenizde tutmanıza, trafiğinizi artırmanıza, eski girişli yazılarınızı tekrardan aktif hale getirmenize katkı sağlar.

Kurulumu ve kullanımı gayet kolaydır. 70.000+ etkin kurulum WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Related Posts for WordPress

related-posts-for-wordpress

Related Posts for WordPress benzer yazılar eklentisi, ziyaretçilerinizi sitenizde tutmaya, diğer içeriklerinizin de daha fazla trafik almasına yardımcı olur. 50.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Inline Related Posts Eklentisi

inline-related-posts

Inline Related Posts benzer yayınlar eklentisi, kullanışlı eklentiler arasında yer almaktadır.Kurulum için çok fazla bir zaman harcamazsınız. Makalenin uzunluğuna göre birçok kez, diğer yazılarınıza atıfta bulunacak şekliyle karşınıza çıkabilmektedir.

30.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir. Inline Related Posts Eklentisi Nasıl Kullanılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

Related Posts Thumbnails Plugin for WordPress


related-posts-thumbnails-plugin

WPBrigade eklentisi, İlgili Yazıları yazının ardından ilgili yazıların resimleri ile birlikte görüntülemesini sağlamaktadır. Bu İlgili Gönderiler Eklentisi, resim boyutlarını, görüntü ayarlarını ve ilişki türünü özelleştirmenize izin vermektedir. Otomatik olarak veya sizin tercihleriniz aracılığıyla benzer yazılar, ziyaretçilere görünebilmektedir. 30.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WP Fastest Cache Kurulum ve Ayarları

Jetpack’tan Benzer Yayınlar Modülü

jetpack-related-posts-eklentisi

WordPress için gerekli eklentiler arasında yer alan Jetpack eklentisi, istatistikler, sosyal paylaşım araçları, koruma ve güvenlik gibi birçok hizmeti bir arada yürütürken, bunun yanında benzer yayınlar modülünü de kullanıcılarına sunmaktadır. Yapmanız gereken eklentiyi kurup etkinleştirmek ve sitenize özel yapılandırmaktır. 5+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

SON NOTLAR

Burada toplamda 8 adet eklentiden bahsettik. WordPress’in eklenti deposunda bundan çok daha fazlası mevcuttur. Bizler kullanıcılar tarafından daha fazla rağbet görmüş ve kendini ispat etmiş eklentilere elimizden geldiğince yer vermeye çalıştık. Bunun yanında eklenti kurulumu ile ilgili henüz bir bilgi sahibi değilseniz , WordPress Eklenti Kurulumu Nasıl Yapılır? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.

“WordPress İçin En İyi 8 Ücretsiz Benzer Yazılar Eklentisi” üzerine 2 yorum

    • Blogsavar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.