Kapat

WordPress İçin En İyi 10 Güvenlik Eklentisi

web-sitenizi-koruyacak-en-iyi-10-güvenlik-eklentisi

WordPress altyapısına sahip web sitenize, WordPress’in halihazırda uygulamış olduğu güvenlik önlemlerine ek, geliştirilmiş güncel sistemlerle çalışan bir güvenlik eklentisine sahip olmak istemez misiniz? Cevabınız evet ise, bu makalemiz tam size göre !

Web sitenize yatırım yapmak istiyorsanız, öncelikli olarak sitenizi dış tehditlere karşı korumanız gerekmektedir. Yani bir dizi güvenlik önlemleri almanız gerekmektedir. Eğer bir WordPress kullanıcısı iseniz bu konuda biraz daha şanslısınız demek doğru olacaktır. Çünkü dünyanın gelişmiş güvenlik altyapılarından birine sahip olan WordPress, kendi içerisinde birtakım güvenlik sistemlerine sahiptir. Bu da WordPress’in en çok tercih edilme nedenleri arasında yer almaktadır.

Ama yinede gelişmiş güvenlik eklentileriyle sitemi daha güvenilir bir ortama çevirmek istiyorum diyorsanız, bu yazımızda sizlere yararlanabileceğiniz 10 önemli güvenlik eklentisinden bahsedeceğiz. Bu eklentiler sayesinde ;

Sitenizde aktif olarak güvenlik izlemeleri olacak.

Kötü amaçlı yazılımlara karşı taramalar ile cevap vereceksiniz.

Eğer sitenizde kesintiler olacaksa size bildirimler ile alınması gereken önlemler sunulacak.

Güvenlik duvarları ile siteniz daha güvenilir hale gelecek.

Sitenize olası saldırılara karşı bir dizi önlemler alınabilecek.

Sitenize daha güvenilir yöntemlerle giriş sağlayabileceksiniz.

WordPress Güvenlik Eklentileri

Wordfence Security WordPress Güvenlik Eklentisi

wordfence-security-eklentisi

Dünyada yaygın olarak kullanılan popüler güvenlik eklentilerinden Wordfence Security eklentisi, WordPress’i korumak için sıfırdan oluşturulmuş bir uç nokta güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı içerir. Tamamen WordPress’i korumaya yönelik olarak geliştirilmiş bu eklenti sayesinde hem güvenlik açığınızı kapatacak hem de kötü amaçlı trafiği engelleyeceksiniz. Ücretli ve ücretsiz sürümleriyle WordPress kullanıcılarına hizmet eden eklenti, 3+ milyon etkin kurulum ile iyi bir güvenlik eklentisi olduğunu ispat etmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  En İyi WordPress Resim Sıkıştırma Eklentileri

iThemes Security WordPress Güvenlik Eklentisi

ithemes-security-eklentisi

iThemes Security eklentisi, sitenizi güvenceye almanız ve korumanız için 30’dan fazla seçenek sunar. iThemes Security sitenize saldırı olması durumunda WordPress’i kilitler, ortak sıkıntıları düzeltir, otomatik saldırıları durdurur ve kullanıcı kimlik bilgilerinizi güçlendirmeniz için size yol gösterir. Eklenti ücretli ve ücretsiz sürümleriyle WordPress kullanıcılarına güvenlik desteği sağlar. 900.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

All In One WP Security & Firewall Eklentisi

all-in-one-wp-security-firewall

All In One WP Security eklentisi, bazı ekstra güvenlik ve güvenlik duvarı uygulamalarıyla sitenizi koruyacak seçenekler sunmaktadır. Bu eklenti ile web sitenizin güvenliğini yepyeni bir seviyeye taşıyacaksınız. Bu eklenti uzmanlar tarafından tasarlanmış ve yazılmıştır, kullanımı ve anlaşılması gayet kolaydır.

Güvenlik açıklarını kontrol ederek ve önerilen en son WordPress güvenlik uygulamalarını ve tekniklerini uygulayarak güvenlik riskini azaltır. All In One WP Security eklentisi, etkinleştirmiş olduğunuz güvenlik özelliklerine dayanarak sitenizi ne kadar iyi koruduğunuzu ölçmek için eşi görülmemiş bir güvenlik noktası derecelendirme sistemi kullanır.

Güvenlik ve güvenlik duvarı kurallarını “temel”, “ara” ve “ileri” olarak sınıflandırmıştır. Bu şekilde, sitenizin işlevselliğini bozmadan güvenlik duvarı kurallarını aşamalı olarak uygulayabilirsiniz. Eklenti sitenizi yavaşlatmaz ve ücretsiz destek sağlar. 800.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Sucuri Security Güvenlik Eklentisi

sucuri-security-eklentisi

Sucuri Security WordPress güvenlik eklentisi tüm WordPress kullanıcılarına ücretsizdir. Mevcut güvenlik sağlayıcınıza ek tamamlayıcı bir güvenlik eklentisidir. 500.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir. WordPress kullanıcılarına, web siteleri için, her biri güvenlik durumlarını olumlu yönde etkileyecek şekilde tasarlanmış bir dizi güvenlik paketi sunar. Bunlar:

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WP Fastest Cache Kurulum ve Ayarları

Güvenlik Faaliyet Denetimi
Dosya Bütünlüğü İzleme
Uzaktan Kötü Amaçlı Yazılım Taraması
Kara Liste İzleme
Etkili Güvenlik Sertleştirme Hack Sonrası Güvenlik İşlemleri
Güvenlik bildirimleri
Web Sitesi Güvenlik Duvarı (ücretli)

VaultPress WordPress Güvenlik Eklentisi

vaultpress

VaultPress güvenlik eklentisi, Automattic tarafından tasarlanan ve oluşturulan gerçek zamanlı bir yedekleme ve güvenlik tarama hizmetidir. VaultPress Jetpack tarafından desteklenmektedir ve sitenizdeki her yazı, yorum, medya dosyası, revizyon ve pano ayarını zahmetsizce sunuculara yedeklemektedir. VaultPress ile bilgisayar korsanlarına, kötü amaçlı yazılımlara, hasarlara ve ana bilgisayar kesintilerine karşı korunursunuz. 80.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

BulletProof Security Güvenlik Eklentisi

bulletproof-security

BulletProof Security eklentisi WordPress kullanıcıları için kötü amaçlı yazılım tarayıcısı, güvenlik duvarı, giriş güvenliği, DB yedekleme, Anti-Spam gibi güvenlik seçenekleri sunar. 70.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WP fail2ban Güvenlik Eklentisi

wp-fail2ban-eklentisi

Fail2ban güvenlik eklentisi, sitenize yapılacak olan saldırıları önlemek için kullanabileceğiniz en basit ve en etkili güvenlik eklentilerinden biridir. WP fail2ban tüm başarılı veya başarısız olan oturum açma girişimlerinizi günü gününe kaydeder. 30.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir. Fail2ban güvenlik eklentisinin diğer avantajları;

CloudFlare ve proxy sunucuları ile entegrasyonu sağlar.
Spam ve kötü amaçlı yorumları önlemek için gelen durumları günlüğe kaydeder.
Pingbackleri ve kullanıcı numaralandırılmalarını da kaydeder.

Google Authenticator  WordpPress Güvenlik Eklentisi

google-authenticator

Google Authenticator eklentisi giriş modülünüze iki faktörlü kimlik doğrulama (TFA) sağlar. Normal şifrenize ek olarak bu eklenti ile cep telefonunuza anlık bir bildirim alabilir, QR kodu kullanabilir ya da güvenlik sorusu ile kimlik doğrulama formu oluşturabilirsiniz. 20.000 +etkin kullanım ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress İçin SEO Dostu Kalıcı Bağlantı Ayarları

SecuPress WordPress Güvenlik Eklentisi

secupress-free-wordpress-güvenlik-eklentisi

SecuPress WordPress’i kötü amaçlı saldırılara karşı korumak için geliştirilmiş bir eklentidir. Eklenti, kötü amaçlı yazılımları tarama usulüyle bertaraf eder. Şüpheli bot ve IP’leri engeller. SecuPress ücretli ve ücretsiz bir şekilde WordPress kullanıcılarına hizmet eder. 10.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Jetpack WordPress Güvenlik Eklentisi

jetpack

Jetpack, siteniz için deneme yanılma saldırılarına ve yetkisiz oturum açmalara karşı koruma sağlayan güvenlik detaylarına sahiptir. Başlangıç güvenlik paketlerini ücretsiz bir şekilde sunan Jetpack, ücretli paketler ile genişletilmiş yedekleme ve otomatik düzeltmeler sunar.

Jetpack Eklentisinin Olumlu Yönleri

Jetpack sitenizin tamamının günde bir kez ya da gerçek zamanlı olarak yedeklenmesi sağlar.

Sorun gidermeyi basitleştirmek için sitenizde yapılan her değişikliğin kaydını tutar.

SON NOTLAR

Bu makalemizde WordPress altyapısına sahip web sitenizde kullanabileceğiniz en iyi 10 güvenlik eklentisinden bahsettik. Kullanım ve tercih sırasına göre eklentileri sıraladık. Sizlerde eklentilerin özelliklerine bakarak bir tercihte bulunabilirsiniz. Bu makalemizin size katkısının olduğuna inanıyorsanız, abone olmayı ve yorum yapmayı unutmayınız.

“WordPress İçin En İyi 10 Güvenlik Eklentisi” üzerine 4 yorum

  1. Duo Diyet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.