Kapat

TRT Çocuk Sinemasında Bu Hafta : Niilas’ın Öyküsü ( 16 Şubat 2019 Cumartesi )

Anasayfa
KÜLTÜR & SANAT TRT Çocuk Sinemasında Bu Hafta : Niilas’ın Öyküsü ( 16 Şubat 2019 Cumartesi )
trt-cocuk-sinemasi

Her hafta birbirinden farklı yapımları ekrana taşıyan TRT Çocuk kanalı , yine çok sevilecek bir yapımı bu hafta ekranlara getirecek.

Bu yazımızda 16 Şubat 2019 Cumartesi günü ekrana gelecek olan Niilas’ın Öyküsü adlı çocuk filminin üzerinde duracağız. Genel olarak filmin öyküsü nedir? Filmin genel havasından bahsedeceğiz.

niilasin-oykusu-trt-cocuk

Niilas’ın Öyküsü Bizlere Ne Anlatıyor?

Niilas, anne ve babasının ayrılığının ardından, babasıyla Belçika’da bir şehirde, İsveç’teki annesinden uzunca bir süre ayrı yaşamış bir çocuk olarak çıkıyor karşımıza.

Yıllar sonra yeniden annesiyle ve onun yeni ailesiyle, çok farklı bir coğrafyada buluşuyor. Oldukça öfkeli ama o öfkesinin altında bir o kadar da kaygılı başlıyor yolculuğuna. Bu durum zarar verici davranış örnekleri ile de kendini gösteriyor.

Fakat sonrasında suya düştüğü bir anda annesinin onu kurtarmasıyla, adeta ikinci bir doğum yaşayarak, anne-oğul ilişkilerinde yeni bir başlangıç yapıyorlar. Bu yeni başlangıç Niilas’ı, kardeşleri Pontus ve Sunna ile de yakınlaştırıyor ve birlikte yavrusundan ayrılmış anne ren geyiğini bulmak için küçük bir yolculuğa çıkıyorlar.

Annesi ve onun yeni ailesiyle buluşup, onlarla yeni bir bağ kurması, Niilas’ın kendine olan güvenini yerine getiriyor. Böylece Niilas, adeta kozadan çıkan bir kelebek gibi özgürleşiyor.

Niilas’ın Öyküsü; içe kapanmanın, uyumsuz davranışlar sergilemenin, öfkenin ve hatta şiddetin altında, kaygı gibi baş edilmesi zor duygular olabileceğini vurguluyor.

Ayrıca, yaşanan zorluk her ne olursa olsun kişinin önce kendine inanıp cesur olması gerektiğini de hatırlatan bu filmi, çocuklarınızla birlikte büyük bir keyifle izleyebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Tavsiye Film: Yarı Yol Filmi

“TRT Çocuk Sinemasında Bu Hafta : Niilas’ın Öyküsü ( 16 Şubat 2019 Cumartesi )” üzerine 2 yorum

  1. Derya says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER
Hostixo

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.