Kapat

Temanın altında görünen WordPress Gururla Sunar yazısını kaldırma

wordpress-gururla-sunar-yazisini-kaldirma

Web site kurma işlemini tamamladınız. Ücretsiz WordPress temalardan birini seçerek içerik eklemeye başladınız. Herşey görünürde iyi görünüyor demi…

Temayı yukarıdan aşağıya doğru bir göz gezdireyim dediniz. Aaa bir de ne göreyim temanın altında şu yazıyla karşılaştınız. WordPress Gururla Sunar (Powered by WordPress)

Telaşa gerek yok ! Bu yazıyı anlatacağımız yollardan rahatlıkla kaldırabilirsiniz. Profesyonel içerik üreten bir site iseniz bu tarz yazıların varlığı sitenizi takip eden kişilere iyi görünüm vermez. Dilerseniz bu rahatsız mesajı kaldırmak için uygulamalarımıza geçelim.

1 – Yazıyı Tema Ayarları Aracılığıyla Devre Dışı Bırakma


Öncelikle WordPress sitenizin yönetici girişine giderek bilgilerinizi girin ve WordPress ana paneline giriş yapın. Daha sonra ana panelde sol tarafta yer alan sekmelerden Görünüm’ün üzerine tıklayın.

Birden fazla sekme açılacak bunlardan Özelleştir sekmesine tıklayın. Ardından Site Kimliği bölümünü açın.

wp-gorunum

Burada Footer menüsüne giderek görmek istediğiniz yazıyı yazarak Kaydet veya Yayınla sekmesine tıklayın.Bunun yanında sitenizde herhangi bir metin yazısı görmek istemiyorsanız Gizle seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir.

Göreceksiniz artık sitenizin alt kısmında WordPress Gururla Sunar veya Powered by WordPress yazısını görmeyeceksiniz.

2 – Yazıyı PHP Aracılığıyla Kaldırma

İlk anlattığımız yoldan bu footer yazısını kaldıramayanlar veya dediğiniz yoldan gittim fakat öyle bir yazıya rastgelemedim diyorsanız ikinci anlatacağımız yoldan giderek bu işi çözebilirsiniz.

İlk yoldan bu işi çözememenizin asıl nedeni bazı temalarda bu footer yazısının kaldırılmasına dair bir Ayarlar kısmının bulunmamasıdır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress Admin Paneli Giriş Yolu Nasıl Değiştirilir ?

Şimdi anlatacağımız yöntemlerden birisi footer.php kodunu düzenleyerek WordPress Gururla Sunar yazısını rahatlıkla silebilirsiniz.

wp-tema-editor-paneli

WordPress yönetici paneline giriş yaptıktan sonra sol kısımda yer alan Görünüm menüsünün üzerine gidin ardından Düzenleyici sekmesine tıklayın. Sağ tarafta WordPress temasına ait kod grupları var.

Alt Tema Bölümüne giderek footer.php koduna ulaşın. Çıkan kod grubunun içerisinden Powered by veya WordPress Gururla Sunar yazısını bulun. Yazıyı istediğiniz şekilde düzenleyebilir veya tamamen silebilirsiniz. Son olarak yaptığınız değişiklikleri Güncelle tuşuna basarak kaydedebilirsiniz.

“Temanın altında görünen WordPress Gururla Sunar yazısını kaldırma” üzerine 4 yorum

  1. Dert Anası says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.