Kapat

Kopya İçerik ve Özgünlük Kontrolü Araçları

Anasayfa
İNTERNET Kopya İçerik ve Özgünlük Kontrolü Araçları
ozgun-ıcerik-kontrolu-yapabileceginiz-10-ucretsiz-arac

Başta Google olmak üzere birçok ünlü arama motoru içerik hırsızlığının önüne geçmek için, büyük çabalar harcamaktadır. İçeriğin kopyalanması yani çalınması hukuki olarak da suç teşkil etmektedir. Dört bir yandan içerik hırsızlığına karşı bir mücadele yapılırken, yine de bazı insanlar bu gibi çabaları hiçe sayarak yine bildiklerini okumaktadırlar.

Bu yazımızda internet sitesi sahipleri için içeriklerini kontrol edebilecekleri birtakım özgün içerik araçlarından bahsedeceğiz. Özgün içerik kontrolü iki tarafında birbirini savunacağı bir yol sunmaktadır. Nasıl yani ? Dediğinizi duyar gibiyim. İçerik kontrolünüz esnasında içeriğin ne kadarının sizler tarafından yazıldığını bildirir, yani makalenin size ait , sizler tarafından yazıldığını ifade eder. Bunun yanında eğer makale size ait değilse , bir başka siteden almış iseniz bunun da bir yüzdeliği size bilgi olarak verilir.

Size ait olan makale veya içeriklerin çalınması durumunda hukuki olarak takibini yapabilirsiniz. Bunun yanında sizin kullanmış olduğunuz makale ve içerikler içinde aynı yol takip edilerek hakkınızda suç duyurusunda bulunabilir.

Günümüzde üretilen her türlü materyal veya aracın telif hakkı denen bir koruması vardır. Bu nedenle size ait olmayan bilgiyi sizinmiş gibi kullanamazsınız. Bilgiyi kullanmanın farklı yolları vardır. Ya değerini verip satın alırsınız yahut da bilgi vererek izin dahilinde kullanma hakkına sahip olursunuz.

Makale Özgünlük Testinin Amacı Nedir?

Makalenizi test ettikten sonra makalenizin ne kadarının sizler tarafından kaleme alındığını öğrenebilirsiniz. Burada amaç içeriğin sizler tarafından kaleme alındığını göstermek, hukuki olarak kendinizi savunacak delilleri ortaya çıkartmaktır. Özgünlük testi sonucunda içeriğin çok azının sizler tarafından üretildiğini görmeniz halinde, makaleyi tekrar gözden geçirerek yeniden düzenleme şansına sahip olursunuz. Böylece başkaları tarafından sizlere içerik ile ilgili bir iddia da bulunmasını önlersiniz.

Makale Özgünlük Testi Nasıl Kullanılır?

Piyasada ücretli veya ücretsiz bir şekilde hizmet veren bir takım özgünlük testi araçları yer almaktadır. Bu araçlardan yararlanarak makalenizi test edebilirsiniz. Yapmanız gereken makalenizi dosya şeklinde veya paragrafın tümünü kopyalayarak size verilen alana bırakmanızdır. Bazı özgünlük testi araçları sizlerin gerçekten bir robot olmadığınızı test etmek için birtakım sorular sorabilirler. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde makalenizi test etmeniz için bu aşamayı da geçmeniz gerekebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Domain (Alan Adı) Bulma Araçları

Ücretsiz Yararlanabileceğiniz Özgünlük Testi Araçları

Plagiarisma

plagiarisma

Plagiarisma özgünlük testi aracı , 190’dan fazla dil seçeneği ile tam bir kullanıcı dostudur. Makalenizi ister mobilden isterseniz bilgisayardan yararlanarak kontrol edebilirsiniz. Makalenizi metin olarak veya dosya şeklinde yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz makaleler hakkında sizlere detaylı bilgilendirme yapılacaktır.

Siteliner

siteliner

Ben tek tek makale kontrolü yapamam, şöyle sitemde yer alan içeriklerin genel olarak taramasını yapacak, daha kapsayıcı bir özgünlük testi aracı yok mu diyenlerdenseniz size yardımcı olacak bir özgünlük testi aracından bahsedeceğim.

Sitenizde yer alan içeriğin kapsamına göre, size detaylı bilgi veren Siteliner özgünlük testi aracı, sitenizde yer alan içeriklerin ne kadarının kopya veya özgün olduğunu göstermekle birlikte , sitenizin genel gidişatına dair bilgiler de vermektedir. Örneğin sayfa yüklenme süreniz, sitenizde yer alan 404 sayfaları veya kırık linklerin varlığı hakkında detaylı bir sunum yapmaktadır. Yapmanız gereken Siteliner sayfasına gitmeniz ve sayfada yer alan link kutusuna sitenizin linkini yazmanız olacaktır. Sitenizde yer alan içeriğe göre birkaç dakika içerisinde, (bu daha uzunda sürebilir ) size sağlıklı bir bilgi sunacaktır.

Viper Plagiarism Checker

viper-plagiarism-checker

Viper Plagiarism Checker özgünlük testi aracı, ücretli ve ücretsiz bir şekilde kullanıcıların yararlanabileceği bir platformdur. Sizler makalenizin özgünlüğünü test etmek istiyorsanız Viper’i tercih edebilirsiniz.

Plagium

plagium

Plagium özgünlük testi aracı, ücretli ve ücretsiz bir şekilde hizmet vermektedir. Yapmanız gereken işlemler arasında siteye gitmek ve ana sayfada yer alan kutucuğa makalenizin tamamını kopyalamak olacaktır. Birden fazla dil seçeneği ile Plagium özgünlük testi aracı, kullanabileceğiniz araçlardan biridir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  TransferGo Nedir? Nasıl Kullanılır?

Grammarly

grammarly

Grammarly özgünlük testi aracı, basit kullanımı ve arayüzü sayesinde kullanıcı dostu araçlardan biridir. Ücretli ve ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz araçlardan biri olan Grammarly oldukça popülerdir. Google, Facebook veya kişisel bilgilerinizle ücretsiz bir şekilde siteye erişim sağlayabilirsiniz.

Unıcheck

unicheck

Unıcheck özgünlük testi aracı, ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz araçlardan biridir. Yapmanız gereken tek şey, test kutusuna 200 kelimeyi geçmeyecek şekilde makalenizi yüklemeniz olacaktır. Burada makaleniz ile ilgili detaylı bilgiler sunulacaktır.

ThePensters

thepensters

ThePensters özgünlük aracı, Türkçe dil desteği sunmadığından ingilizce blogu olan veya ingilizce site yöneten kullanıcılar için tavsiye edilebilir. Yapmanız gereken size sunulan test kutusuna makalenizi kopyalamak olacaktır. Makaleniz hakkında detaylı bilgilendirme yaparak, makalenizi tekrar gözden geçirmenizi sağlamaktadır. Daha fazla yararlanmak adına ücretsiz bir şekilde üye olabilirsiniz.

Dupli Checker

duplichecker

Dupli Checker ücretsiz yararlanabileceğiniz özgünlük testi araçlarından biridir. Yapmanız gereken tek şey test kutusuna makalenizi yüklemek olacaktır. Detaylar hakkında size bilgi verilecektir.

Plagiarism Checker

plagiarisma-checker

Diğer özgünlük araçları gibi Plagiarism Checker’da makalenizin özgünlüğünü test etmenize yardımcı olacak araçlardandır. Basit arayüzü sayesinde hiç zorlanmadan makalenizi yükleyebilir, makaleniz hakkında detaylı bilgileri öğrenebilirsiniz.

Copyscape

Copyscape, Siteliner gibi sitenizin URL’sinden yararlanarak sitenizde yer alan tüm içeriklerin genel taramasını yaparak, detaylı bilgilendirme yapmaktadır. Yapmanız gereken tek şey, sitenizin linkini kutucuğa yazmanız olacaktır. Daha fazla destek için ise premium özelliğinden yararlanabilirsiniz.

Bonuslar

R10 Özgünlük Testi Aracı

r10-makale-ozgunluk-kontrolu

Türkiye’nin Webmaster Platformu olarak bilinen R10’da kullanıcılara makalelerini test edebilecekleri bir alan sunmaktadır. R10’da makalenizin özgünlüğünü test etmeniz için gereken tek şey makalenizi siteye yüklemek ve sorgulamak olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Turkcell'den 25.Yıla Özel 25 GB İnternet Hediyesi

R10 özgünlük kontrolü için tıklayınız.

Kopya Kontrol Özgünlük Testi Aracı

kopyakontrol

Türkçe olarak yararlanabileceğiniz ücretli ve ücretsiz destek sunan Kopya Kontrol sitesi, makaleniz için özgünlüğü kontrol edebileceğiniz sitelerden biridir. Yapmanız gereken tek şey ana sayfada yer alan Hemen Kontrol Et sekmesinden yararlanarak , açılan sayfaya makalenizi yüklemek olacaktır. Kopya Kontrol 1000 kelimeye kadar olan makaleleri kabul etmektedir.

Kopya Kontrol özgünlük testi için tıklayınız.

Moradam Makale Özgünlük Testi Aracı

mor-adam-makale-ozgunluk-testi

Ücretsiz yararlanabileceğiniz makale özgünlük testi araçlarından biri de kuşkusuz MorAdam sitesi tarafından sunulan özgünlük testi aracıdır. Yapmanız gereken tek şey MorAdam sitesine gitmek ve ardından size sunulan özgünlük testi sayfasında 1000 kelimeyi geçmeyecek şekilde makalenizi yüklemenizdir. Burada makalenizi test edebilir, makalenizde yer alan eksiklikleri kontrol edebilirsiniz.

MorAdam özgünlük testi için tıklayınız.

MakaleVitrini Makale Özgünlük Testi Aracı

makalevitrini-makale-ozgunluk-kontrolu

Ücretsiz yararlanabileceğiniz bir diğer özgünlük testi aracı ise MakaleVitrini tarafından verilmektedir. MakaleVitrini özgünlük testi aracında 1500 kelimeye kadar olan makalelerinizi yükleyerek teste tabi tutabilirsiniz. Test sonucunda kopya içerikler varsa kırmızı renkte uyarılar verilecek. Uyarı halinde dilediğiniz gibi kelimeleri tekrardan düzeltebilirsiniz. Ayrıca günde en fazla 50 kez makale özgünlüğü için test aracını kullanabilirsiniz.

MakaleVitrini özgünlük testi için tıklayınız.

Son Notlar

Piyasada ücretli veya ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz onlarca özgünlük testi aracı mevcuttur. Biz burada sık kullanılan ve ücretsiz bir şekilde yararlanabileceğiniz özgünlük testi araçlarından bahsetmeye çalıştık. Sizlere tavsiyemiz içeriklerinizin özgünlüğünü test etmenizdir. Sitenizin genelini test edecek araçlar ile sadece tek bir makalenizi test edecek araçları sizlere sunmaya çalıştık. Makalemizin yararlı olması dileğiyle hoşçakalın.

“Kopya İçerik ve Özgünlük Kontrolü Araçları” üzerine 4 yorum

  1. Duo Diyet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER
Hostixo

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.