Kapat

En Ucuz Com.tr Uzantılı Alan Adı Nereden Alınır ?

en-ucuz-com-tr-alan-adi-nereden-alinir

Merhaba arkadaşlar bugünkü yazımızda derleme bir konuyu ele alacağız. Bilindiği üzere com.tr uzantılı alan adına sahip olmak, kişiler için bir zamanlar neredeyse imkansızdı. Bugün artık belirli koşulları taşımanız halinde anında adınıza tescillenmiş bir com.tr uzantılı alan adına sahip olabiliyorsunuz. Şimdi yazımızın devamında com.tr uzantılı alan adını nasıl alırız ? En ucuz com.tr uzantılı alan adı nereden alınır ? Gibi soruların cevaplarını vermeye çalışacağız.

Com.tr Uzantılı Alan Adı Nasıl Alınır ?

Com.tr uzantılı alan adı, Türkiye’de Ortadoğu Teknik Üniversitesi’ne bağlı bir kurum tarafından tescil edilmektedir. Bu kurum üzerinden com.tr uzantılı alan adlarını şirketinizin ismine veya kendi isminize tescil ettirebilirsiniz. Com.tr alan adını dilerseniz nic.tr  üzerinden dilerseniz de alan adı sağlayıcıları aracılığıyla alabilirsiniz.

Kendi adınızı taşıyan adsoyad.com.tr uzantılı bir alan adını almak isterseniz, sadece nüfus cüzdanı suretini alan adını alacağınız firmaya göndermeniz yeterlidir. Şirketiniz için almak istediğiniz com.tr uzantılı alan adları için ise birtakım belgeler gereklidir.

“Com.tr” için gerekli belgeler

Faaliyet Belgesi

Ticari Sicil Belgesi

Türkiye Ticari Sicil Gazetesi’nde yayınlanmış olan ticari ünvanın belgeleri

Oda Sicil Kayıt Belgesi

Marka Başvuru Belgesi

Marka Tescil Belgesi

Esnaf veya Sanatkarlar Odasından Sicil Tasdiknamesi

En Ucuz com.tr Uzantılı Domain Nereden Alınır ?

Burada piyasada bildiğimiz veya adını pek duymadığımız firmaların fiyatlarını kıyaslama şeklinde giderek, sizlere en iyi fiyat listesini sunmaya çalışacağız.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Vodafone'dan Faturalı Hat Alana 12 GB İnternet Hediye !

1-Hosting.com.tr

Hosting firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 23 lira gibi bir fiyat karşımıza çıkmaktadır.

hosting

Hosting Domain Sorgulama Aracı

2-Turhost

Turhost firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 11.77$’dan 3.99$’a düştüğünü görmekteyiz. Türk Lirası olarak karşılığı 23 lira yapmaktadır.

turhost

Turhost Domain Sorgulama Aracı

3-Hostixo

Hostixo firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda direk bize Türk lirası karşılığı olarak 31.88 TL olarak belirtmiştir.

hostixo

Hostixo Domain Sorgulama Aracı

4-Veridyen

Veridyen firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda direk bize Türk lirası karşılığı olarak 39.99 TL olarak belirtmiştir.

Veridyen Alan Adı Sorgulama Aracı

5- İsim Tescil

İsim Tescil firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 25$ ‘dan 6,99$ ‘a kadar inmiş. Türk Lirası olarak karşılığı 40 lira yapmaktadır.

isimtescil

İsim Tescil Domain Sorgulama

6-Atak Domain

Atak Domain firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 9.99$ ‘dan 7,99$ ‘a kadar inmiş. Türk Lirası olarak karşılığı 45 lira yapmaktadır.

atak-domain

Atak Domain Sorgulama Aracı

7-GüzelHosting

GüzelHosting firmasına baktığımızda com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 11.37$ olarak bir fiyat bizlere sunmaktadır. Türk Lirası karşılığı ise 65 lira yapmaktadır.

GüzelHosting Alan Adı Sorgulama Aracı

8-İHS

İHS firmasına baktığımızda com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 67,95 TL gibi bir fiyat karşımıza çıkıyor.

ihs

İHS Domain Sorgulama Aracı

9-Daha.Net

Daha.Net firmasına baktığımızda com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 15.95$ olarak bir fiyat bizlere sunmaktadır. Türk Lirası karşılığı ise 90 lira yapmaktadır.

Daha.Net Domain Sorgulama Aracı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Türkiye fiyatı belli oldu ! Samsung Galaxy A80 özellikleri ve fiyatı

10-Natro

Natro firmasında com.tr uzantılı alan adını sorguladığımızda 24.00$’dan 18.80$’a düştüğünü görmekteyiz. Türk Lirası olarak karşılığı 107 lira yapmaktadır.

natro

Natro Domain Sorgulama

Son Notlar

Arkadaşlar burada sizler için 10 farklı hosting ve domain sağlayıcı firmayı ağırladık. Taktir sizin, com.tr alan adını alırken bu verilerden de yararlanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken hususlar arasında ise alan adı alırken 1 yıldan sonraki dönemde yani yenileme fiyatında değişiklik yapılıp yapılmadığıdır. Kimi firmalar ilk alımlarda yüksek fiyatlar karşımıza çıkarırken, çok yıllıklı alımlarda veya yenilemede daha uygun fiyatları bizlere sunabilmektedir. Bu nedenle bu fiyatları karşılaştırarak , alan adı almaya dikkat edelim.

1 Yıldız2  Yıldız3  Yıldız4  Yıldız5  Yıldız (Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

“En Ucuz Com.tr Uzantılı Alan Adı Nereden Alınır ?” üzerine 2 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.