Kapat

En Popüler 25 WordPress Eklentisi

en-populer-25-wordpress-eklentisi

Bu makalemizde WordPress altyapısını kullanan kullanıcılar için popüler olan ve aslında kullanılması gereken eklentileri bir araya getirerek derlemeye çalıştık. Böylece bu bağlantıya tıklayarak gelen ziyaretçilerimiz eğer bir WordPress kullanıcısı ise WordPress tabanlı web siteleri için yararlı olabilecek eklentileri bir arada görme fırsatı bulmuş olacaklar.

Popüler 25 WordPress Eklentisi

Yoast SEO

yoast-seo-eklentisi

Arama motoru optimizasyonu (SEO) için en kullanışlı eklentiler arasında yer alır . Yoast SEO ile, arama sonuçlarında mükemmel sonuçlar elde edebilirsiniz. İçeriklerinizi hazırlarken size yardımcı olur, böylece içeriklerinizin SEO uyumlu olması için elinden geleni yaparak sizin de Google’de yükselmesini sağlar. Bu nedenle bu eklentinin sitenizin kurulumundan sonra etkinleştirilmesi gerekir. 5+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

All in One SEO Pack

all-in-one-seo-pack

SEO konusunda ikinci yardımcımız All İn One SEO Pack eklentisidir. WordPress kurulumunuzu gerçekleştirdikten sonra eğer Yoast SEO eklentisi ilginizi çekmediyse All İn One SEO Pack eklentisini kullanmanızı tavsiye ederim. Kurulumu kolay, kullanımı ise basittir. Bu nedenle sitenizin Google’da istenilen düzeye gelmesi için bu eklentiyi kullanmanızı tavsiye ederim. Ücretsiz sürümünün yanında ücretli sürümü de mevcut. Başlangıç olarak ücretsiz kullanabilirsiniz. Popüler SEO eklentilerinden biri olan All İn One SEO Pack eklentisi 2+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Akismet Anti-Spam

akismet-anti-spam-eklentisi

WordPress’i kurduktan sonra karşınıza çıkan ilk eklentilerden biri Akismet eklentisidir. Otomatik olarak sitenize yüklenir ama etkinleştirmeniz gerekmektedir. Akismet genel olarak sitenizin zararlı içerik yayınlamasını engellemek için yorumlarınızı ve iletişim formu gönderilerinizi spam girişlere ve yorumlara karşı korur.

Gerçekten de bu eklentiyi etikinleştirdikten sonra, saçma sapan ne kadar spam yorumlar varsa bunların hepsi engellenmiş veya sizlerin onayına sunulduğunu göreceksiniz. Bu nedenle bu eklentiyi etkinleştirmeniz sizlerin yararına olacaktır. 5+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Jetpack

jetpack

Güvenlik, performans ve site yönetimi konularında adeta yardımcınız olan JetPack, WordPress’in en yararlı eklentilerinden biridir. Jetpack, siteniz için deneme yanılma saldırılarına ve yetkisiz oturum açmalara karşı koruma sağlar. Site hızlandırma araçlarını etkinleştirerek sayfa yüklenme sürenizin ve barındırma maliyetlerinizin azalmasına yardımcı olur. İçeriklerinizin daha fazla insana ulaşması için sosyal medya araçları desteği sunar.

WordPress’i kurduktan sonra bu eklentiyi etkinleştirmeniz yararınıza olacaktır. 5+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Contact Form 7

contact-form-7

Contact Form 7 ile birden çok iletişim formunu yönetebilir, buna ek olarak formları ve e-posta içeriklerini esnek bir biçimlendirmeyle özelleştirebilirsiniz. Ziyaretçilerinizle sağlıklı bir iletişim kanalı açarak size ulaşmalarını sağlarsınız. Web site kurulumundan sonra bir iletişim kanalının olması siteniz ve sizler için birtakım avantajlar sağlar. Bu nedenle mutlaka bir iletişim formunun sitenizde aktif olması gerekmektedir.

Takayuki Miyoshi tarafından geliştirilen Contact Form 7 eklentisi , 5+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress İletişim Formu Nasıl Oluşturulur ?

WP Super Cache

wp-super-cache


Web site hızınızın ağır olması, ziyaretçilerin sitenizi terk etmesini sağlar. Bu nedenle sitenizin hızını artıracak, önbellek temizleyici bir eklentiye ihtiyacınız var. WP Super Cache eklentisi bu anlamda size yardımcı olacak bir önbellek temizleyicidir. Bu eklenti, dinamik WordPress blogunuzdan statik HTML dosyaları oluşturur. Bir html dosyası oluşturulduktan sonra, web sunucunuz nispeten daha ağır olan WordPress PHP betiklerini işlemek yerine bu dosyaya hizmet edecektir. Bu da sitenizin hızında ciddi anlamda iyileştirmeler yaşanmasını sağlayacaktır.

Automattic tarafından geliştirilen WP Super Cache önbellek temizleme eklentisi 2+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

Google XML Sitemaps

google-xml-site-haritalari

SEO’yu büyük ölçüde geliştirmek için bu eklentiyi kullanarak, Google, Bing, Yahoo ve Ask.com gibi arama motorlarının sitenizi daha iyi dizine eklemesine yardımcı olacak özel XML site haritaları oluşturun. Böyle bir site haritasıyla, tarayıcıların sitenizin yapısını tam olarak görmesi ve daha verimli bir şekilde alması çok daha kolaydır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress WhatsApp Chat Eklentisi : Kurulum ve Ayarları

Eklenti, özel URL’lerin yanı sıra her türlü WordPress sayfasını da destekler. Ek olarak, yeni içerikle ilgili bir yayın oluşturduğunuzda tüm ana arama motorlarına bildirir. Dikkat etmeniz gereken nokta ise şu: Eğer Yoast SEO veya All in One SEO Pack eklentilerini sitenizde etkinleştirmişseniz bu eklentiyi etkinleştirmenize gerek yoktur. Çünkü o eklentiler ile bu eklentinin bir arada olması birden fazla site haritasının oluşmasına neden olacağından ileri de birtakım sıkıntıların oluşturmaması açısından bu uyarımızı dikkate almanızı öneririz.

Arne Brachhold tarafından geliştirilen eklenti, 2+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Broken Link Checker

broken-link-checker

Site geçmişinizde var olan kırık linkleri, 404 sayfalarını ve var olan sorunları size haber vererek iyileştirilmesi konusunda sizlere yardımcı olur. Eklenti yüklendikten sonra size bir analiz raporu sunacak böylece sizler de hangi sayfaların işlevsiz kaldığını öğrenerek gerekli müdahaleleri zamanında yapmış olacaksınız. Bu eklenti ,web sitenizin Google’da istenilen düzeye gelmesi için sizlere yardımcı olacaktır.

ManageWP tarafından geliştirilen Broken Link Checker, 700.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

AddToAny Share Buttons

addtoany-share-buttons

Web sitenizde paylaşmış olduğunuz içerikleri, daha fazla kullanıcıya ulaştırmanın en önemli yollarından biri sosyal medya araçlarını kullanmaktır. İçeriklerinizin paylaşılmasını kolaylaştırmak için sitenize sosyal medya araçlarını eklemeniz gerekmektedir. WordPress kullanıcıları için en önemli sosyal medya eklentilerinden biri AddToAny tarafından geliştirilen Share Buttons eklentisidir. Şık tasarımı ve çoklu sosyal medya desteği tercih edilme nedenleri arasında yer alır. 500.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress Sosyal Medya Eklentileri


Migrate Guru

migrate-guru

Bu eklenti WordPress sitesini başka bir hosting firmasına taşımak isteyen kullanıcılar için önerilebilecek bir eklentidir. Taşınmasında sıkıntılar bulunan WordPress siteleri için kolaylaştırıcı bir etki sağlar. BlogVault (dünyanın önde gelen WordPress ana bilgisayarlarının yerleşik ortağı) tarafından desteklenen Migrate Guru, kendi sunucularında akıllı süreçler kullanır. Bu nedenle sitelerinizin taşınması esnasında SIFIR risk garantisiyle hareket eder.

URL’leri otomatik olarak yeniden yazar, içe aktar-dışa aktar komut dosyalarını atlar ve serileştirilmiş verileri işler. Ayrıca herhangi bir manuel çalışma, eklenti veya ek araç kullanmadan WordPress sitelerinizin taşınmasını sağlar. Migrate Guru tarafından geliştirilen eklenti 10.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Google Analytics Dashboard for WordPress

google-analytics-dasboard

İnsanların web sitenizi tam olarak nasıl bulduğunu ve kullandığını bilirseniz, trafiğinizi ve satışlarınızı ikiye katlamanın da yolunu bulmuş olursunuz. MonsterInsights size önemli istatistikleri gösterir, böylece işinizi güvenle büyütmenize yardımcı olur

2 milyondan fazla aktif kurulum ile MonsterInsights, WordPress için en popüler Google Analytics eklentisidir. MonsterInsights’da, WordPress sitenizi Google Analytics’e uygun şekilde bağlamanızı sağlar. Diğer Google Analytics eklentilerinin aksine, MonsterInsights, tüm gelişmiş Google analitik izleme özelliklerini yalnızca birkaç tıklamayla etkinleştirmenize olanak sağlar.

NextGEN Gallery

nextgen-gallery

Web sitenizde çekmiş olduğunuz fotoğraflar ile içeriklere ait görselleri toplu bir şekilde slaytlaştırmak veya görsel bir sunum haline getirmek isterseniz NextGEN Gallery eklentisi bu ihtiyacınızı giderecektir. Modern görüntüsüyle görsel bir şölen etkisi yapan NextGEN Gallery eklentisi popüler araçlardan biridir. 900.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Sumo

sumo

Sumo eklentisi JetPack gibi popüler eklentiler arasında yer alır. Birçok özelliği içerisinde barındırması nedeniyle tercih edilmektedir. Örneğin e-posta listenizi büyütmek, dönüşümleri artırmak ve çevrimiçi işletmeler tarafından daha fazla satış yapmak için kullanılmaktadır. 37.000’den fazla çevrimiçi işletme, daha fazla alışverişi dönüştürmek ve müşterilerini memnun etmek için Sumo’yu kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress Site Hızlandırma Eklentileri

E-posta listenizi, sitenizde zamanlanmış pop-up’larla büyütün. Abonelerinizle iletişim kurmak için bir kereye mahsus pazarlama e-postaları ve zamanlayıcı e posta çağrıları yapmak için daha çok e-ticaret siteleri tarafından kullanılan yararlı eklentiler arasında yer alır. Sumome tarafından geliştirilen eklenti, 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Wordfence Security

Dünyada yaygın olarak kullanılan popüler güvenlik eklentilerinden Wordfence Security eklentisi, WordPress’i korumak için sıfırdan oluşturulmuş bir uç nokta güvenlik duvarı ve kötü amaçlı yazılım tarayıcısı içerir. Tamamen WordPress’i korumaya yönelik olarak geliştirilmiş bu eklenti sayesinde hem güvenlik açığınızı kapatacak hem de kötü amaçlı trafiği engelleyeceksiniz. Ücretli ve ücretsiz sürümleriyle WordPress kullanıcılarına hizmet eden eklenti, 3+ milyon etkin kurulum ile iyi bir güvenlik eklentisi olduğunu ispat etmiştir.

WordPress İçin En İyi 10 Güvenlik Eklentisi

UpdraftPlus WordPress

updraftplus

UpdraftPlus, yedekleme yaparak sitenizdeki verilerin kaybolmasını engeller. İki milyondan fazla aktif kurulumla dünyanın en yüksek dereceli ve en popüler zamanlanmış yedekleme eklentisidir. Dosyalarınızı ve veritabanı yedeklerinizi buluta yedekleyin ve tek bir tıklamayla geri yükleyin!

WordPress yedeklemeleriniz, web sitenize yaptığınız tüm yatırıma değecektir. Güncelleme ile ilgili bir şeyler ters gittiğinde, sunucunuz çöktüğünde tüm içerikleriniz bir anda yok olabilir. Bunun için kendini güncelleyen ve sorunsuz bir şekilde çalışan bir yedekleme eklentisine ihtiyacınız olabilir. Popüler yedekleme araçlarından biri olan UpdraftPlus yedekleme sıkıntınızı giderecektir.

Imagify Image Optimizer

imagify-image-optimizer

Web sitenizi hızlandırmanın bir yolu da sitenize yüklemiş olduğunuz görsellerin uyumlu bir şekilde sıkıştırılmasıdır. Bu sıkıştırmayı uygun bir şekilde yapacak birkaç eklenti mevcuttur. Fakat Imagify eklentisi en gelişmiş görüntü sıkıştırma aracıdır. Etkinleştirdikten sonra, küçük resimler de dahil olmak üzere tüm resimleriniz WordPress’e yüklendiğinde otomatik olarak optimize edilir. Bu da sitenizin daha hızlı bir şekilde yüklenmesini sağlar. 200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Ad Inserter AdSense

ad-inserter

WordPress’e Adsense reklamlarını yerleştirme hususunda en çok önerilen eklentiler arasında Ad Inserter reklam eklentisi gelir. Doğru reklam yerleşimi, reklamlardan bol kazanç sağlanması gibi birçok konuda rehberlik ederek yönlendirmeler sağlaması önerilen eklentiler arasında yer almasını sağlamıştır.

Google AdSense reklamları dahil olmak üzere her türlü reklamı destekleyen bir yapıya sahip olan Ad İnserter reklam eklentisi; AMP reklamları, Javascript, CSS, HTML, PHP, analitik, izleme veya reklam kodlarını herhangi bir yere eklemek için birçok gelişmiş seçenek sunar. 200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress İçin En İyi Google Adsense Reklam Eklentileri

Google Authenticator 

google-authenticator-wordpress-two-factor

Google Authenticator eklentisi giriş modülünüze iki faktörlü kimlik doğrulama (TFA) sağlar. Normal şifrenize ek olarak bu eklenti ile cep telefonunuza anlık bir bildirim alabilir, QR kodu kullanabilir ya da güvenlik sorusu ile kimlik doğrulama formu oluşturabilirsiniz. 20.000 +etkin kullanım ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Elementor Page Builder for WordPress

elementor

Web siteniz için tasarım sınırlaması olmadan dilediğiniz kadar sayfa oluşmak için kullanabileceğiniz popüler eklentiler arasında yer alan Elementor, önerebileceğimiz eklentiler arasında yer alır. Elementor, WordPress’te daha önce hiç görülmemiş, üst düzey sayfa tasarımları ve gelişmiş özellikler sunan bir sayfa oluşturucu eklentisidir. Kurulumu kolay, kullanımı basittir. 2+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

AMP for WordPress

amp

AMP eklentisi, web sitenizi herkes için daha iyi hale getirmeyi amaçlayan açık kaynaklı bir girişimdir. AMP, dağıtım platformlarında sürekli olarak hızlı, güncel ve yüksek performanslı web deneyimleri sağlar. Kısaca AMP eklentisi web sitenizi Mobil ziyaretçiler için daha hızlı hale getirir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress İçin En İyi Google Adsense Reklam Eklentileri

WooCommerce

woocommerce

WooCommerce, WordPress’e entegre edilmiş esnek, açık kaynaklı bir e-ticaret eklentisidir. İster yeni iş kuruyor, ister mevcut fiziksel mağazanızı çevrimiçine taşıyor ya da müşteriler için site tasarlıyor olun, hızlıca işe başlayabilir ve tam olarak istediğiniz gibi bir site oluşturabilirsiniz.

WooCommerce ile tüm şekil ve boyutlardaki fiziksel ve dijital ürünleri satabilir, alışveriş yapanlara ürün varyasyonları, çoklu yapılandırmalar ve anlık indirmeler sunabilir ve hatta Amazon gibi çevrimiçi pazarlara ait ürünleri satabilirsiniz.

Üstelik bunlar, uygulayabileceğiniz sıra dışı seçeneklerden sadece birkaçı. Ücretli uzantılarla rezervasyonları alacak, üyelik sunacak, aboneliğe göre yinelenen ödemeler oluşturacak, dinamik fiyatlandırma kuralları oluşturacak ve daha fazlasını yapacak şekilde WooCommerce mağazanızı genişletebilirsiniz.

Automattic tarafından geliştirilen bu eklenti 4+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

OneSignal – Web Push Notifications

onesignal-web-push-notifications

OneSignal, kullanıcı katılımını arttırmanın kolay bir yoludur. Ziyaretçilere hedefli push bildirimleri göndermek için OneSignal’ı kullanın, böylece geri gelmeye devam ederler. Kurulumu sadece birkaç dakika sürer.

Kurulumdan sonra, ziyaretçileriniz yeni bir yayın yayınladığınızda push bildirimleri almayı tercih eder. Ziyaretçiler bu bildirimleri web sitenizi terk ettikten sonra bile alırlar, böylece yeniden katılımları kolaylaştırırlar. OneSignal, 30.000 aboneye kadar ücretsizdir; gönderebileceğiniz push bildirimlerinin sayısında bir sınır yoktur. 100.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress Bildirim Eklentisi : Onesignal Kurulum ve Ayarları

Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

Kısa adı YARPP olan benzer yayınlar eklentisi, okuyucularınızı sitenizdeki diğer alakalı içeriklerle tanıştırarak ilgili sayfaları, gönderileri veya özel gönderim türlerini görüntülemelerini sağlamaktadır. 200.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress İçin En İyi 8 Ücretsiz Benzer Yazılar Eklentisi

Table of Contents Plus

table-of-contents-plus

Uzun yazılarınızda kullanmış olduğunuz birden fazla başlık ile ara başlıkların kullanımı esnasında ziyaretçilerinize kolaylık sağlayacak bir eklenti olan Table of Contents Plus eklentisi, WordPress kullanıcıları tarafından en fazla kullanılan eklentiler arasındadır.

İçeriğinize özgü bir dizin veya içindekiler tablosu oluşturan TOC, kullanıcı dostu bir eklentidir. Table Of Contents Plus makalenizin bir nevi ön haritasını kullanıcılara sunar. Birçok açıdan avantajı vardır. 300.000+ etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

WordPress İçindekiler Tablosu Eklentileri


WP-PostRatings

wordpress-derecelendirme-eklentileri

Popüler derecelendirme (puanlama) eklentilerinden biri olan WP-PostRatings , Seo ve kullanıcı dostudur. Basit ve sade arayüzü sayesinde dakikalar içerisinde web sitenizde etkin hale getirebilirsiniz. Dilerseniz başlıktan önce, sonra veya makalenin en alt kısmında bu eklentiyi etkin hale getirebilirsiniz. Eklenti sayesinde kullanıcıların yazılarınız hakkında neler düşündüklerini öğrenebilirsiniz.

Yazılarınıza verilen oylar sayesinde Google’da üst sıralara çıkabilirsiniz. Ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz bu eklentiyi , 100.000 + etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tercih etmiştir.

WP-PostRatings Eklentisinin Detaylı Kurulumu İçin Tıklayınız.

WordPress Derecelendirme (Puanlama) Eklentileri

Cookie Notice for GDPR

cookie-notice-for-gdpr

Cookie Notice, kullanıcılara sitenizin çerez kullandığını ve AB çerezi yasası GDPR yönetmeliklerine uyma konusunda zarif bir şekilde bilgi vermenizi sağlar. Eklenti, 1+ milyon etkin kurulum ile WordPress kullanıcıları tarafından tercih edilmiştir.

Özellikler:

Özelleştirilebilir çerez mesajı

Daha fazla çerez bilgisi için kullanıcıları belirli bir sayfaya yönlendirme

Gizlilik Politikası sayfasına bağlantı

WordPress Gizlilik Politikası sayfası ile senkronizasyon

Kaydırmada çerezleri kabul etme seçeneği

Kaydırma çubuğu üzerine ayarlama seçeneği

Fonksiyonel çerezleri reddetme seçeneği

Kullanıcı onayını iptal etme seçeneği

Çerez kabul edildikten sonra sayfayı yeniden yükleme seçeneği

Metin ve çubuk arka plan rengini ayarlama

SEO dostu

WordPress Çerez Bildirimi Eklentileri


1 Yıldız2  Yıldız3  Yıldız4  Yıldız5  Yıldız (2 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.