Kapat

DigitalOcean WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?

Yeni dünyanın yeni teknolojisi olarak adlandırılan bulut sunucu teknolojileri ile ilgili okurlarımızdan gelen bir çok soru ardından Digitalocean nedir? sorusunun cevabını sizler için araştırdık ve sizlerle paylaşıyoruz. Digital Ocean WordPress Kurulumu nedir ve nasıl kurulur gelin birlikte inceleyelim..

Digitalocean WordPress kurulumu üzerine hazırladığım bu yazıda cPanel gibi kontrol panellerine ihtiyaç duyanlar için de çok güzel bir çözüm yolu göstereceğim. Bir Digitalocean projesi olan Runcloud ile cPanel gibi sunucu üzerinde boşa yer kaplayan, ekstra RAM ve CPU tüketimine sebep olan bir kontrol paneli yerine daha kullanışlı ve performanslı bir panele nasıl sahip olabileceğinizi anlatacağım. Runcloud ile hem domain yönetimini hem veritabanı yönetimini hem de çoklu site eklemelerini kolaylıkla yapabileceksiniz. (Runcloud Digitalocean üzerinde yayınlanmış bir projedir.)

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri zahmetsizce Digitalocean WordPress kurulumu konusunda aydınlatmaya başlayalım. Bu yazıyı okumadan önce eğer Digitalocean hakkında bilgi sahibi değilseniz, hem $50 hediye kuponu kazanmak hem de nasıl uygun fiyatlara bulut sunucu sahibi olabileceğinizi öğrenmek için öncelikle başlangıç yazısını okuyunuz. Hemen “Digitalocean nedir?” sorusuna yanıt bulun. Haydi başlayalım!Runcloud Nedir?

Runcloud Nedir? Rundcloud Detayları

Runcloud 2016 yılında yayına alınmış Digitalocean ile bağlantılı çalışan cPanel gibi fonksiyonlara sahip ancak uzaktan yönetme kabiliyeti olan bir kontrol panelidir. Runcloud ile sunucunuza ek bir yük bindirmeden tamamen uzaktan kontrol yöntemi ile şu işlemlerin tümünü yapabilirsiniz;

  • Aynı sunucuda birden fazla site oluşturma (ister WordPress ister farklı),
  • Aynı siteye farklı domain ekleme,
  • Subdomain oluşturma,
  • Tek tıkla WordPress kurulumu yapma,
  • Anlık olarak veritabanı ekleyip silme,
  • PHP 7.0, 7.1, 7.2, 7.3 sürümlerinden dilediğinizi anlık olarak seçebilme
  • SFTP ile güvenli FTP bağlantısı kurabilme
  • ve daha fazlası.

Runcloud sayesinde klasik kontrol panellerindeki birçok özelliği ücretsiz olarak oldukça hızlı ve seri bir şekilde kullanabileceksiniz. Üstelik Runcloud’un sunucunuza ekleyeceği özel konfigürasyonlarla güvenlik, performans, kullanılabilirlik gibi konularda ekstra avantaj sağlamış olacaksınız. Üstelik Runcloud size 1 sunucuyu ücretsiz şekilde bağlayıp dilediğiniz kadar site kurulumu yapmanıza imkan tanıyor. İlk kayıttan itibaren 5 günlük denemesi hediyesi ile de size tüm pro özelliklerini tattırıyor. 5 gün bittikten sonra ücretsiz olarak 1 sunucunuzu yönetmeye ve dilediğiniz kadar site eklemeye devam edebiliyorsunuz. Fiyatlandırma sayfasında daha fazla detay bulabilirsiniz.

“DigitalOcean WordPress Kurulumu Nasıl Yapılır?” üzerine 1 yorum

  1. Duo Diyet says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.