Kapat

Blogger’da Yorum Formu İletisi Nasıl Eklenir?

Anasayfa
BLOGGER Blogger’da Yorum Formu İletisi Nasıl Eklenir?
bloggerda-yorum-formu-iletisi-nasil-eklenir

Her web sitesinde olduğu gibi blogspot uzantılı Blogger sitelerinde de ziyaretçilerin kendilerine ait fikirlerini paylaşabilmesi için yorum sistemi bulunmaktadır. Bizler bugünkü yazımızda Blogspot uzantılı blog sitelerinde belirlenmiş bir yorum yazma kuralı var mı? Varsa hangi kurallardan oluşuyor ? Bu detaylar üzerinde konuşacağız.

Blogspot uzantılı siteler için standart bir yorum yazma iletisi var mı?

Blogspot uzantılı blog sitelerinde, blogunuzu ilk oluşturduğunuzda sizi karşılayan bir yorum iletisi ile karşılaşmazsınız. Burada kendi sitenizde yer alan içeriğe veya genel yorum yazma kurallarına bağlı olarak oluşturmuş olduğunuz yorum yazma kuralları geçerli olacaktır.

Yorum yazma kurallarını belirten özel bir sayfa açmak gerekli mi?

Blogspot uzantılı blogunuz için isterseniz özel bir sayfa açabilirsiniz fakat bunun gerekli olduğunu düşünmüyoruz. Halihazırda Blogger’da yer alan ‘ Yorum Formu İletisi ‘ bölümü sayesinde, yorum alanının alt kısmına yorum yazma kurallarını belirten bir metin ekleyebilirsiniz.

Burada şunu ifade etmek istiyoruz. Blogunuz için özel bir sayfaya ihtiyaç duyulmaksızın yorum yapmak isteyen ziyaretçilerinize, yorum formu iletisi aracılığıyla her yorum yaptıklarında görebilecekleri, yorum yazma kurallarından oluşan metni sunmuş olacaksınız.

Blogger’da yorum formu iletisi nasıl eklenir?

Blogunuza yorum yazma kurallarını eklemek istiyorsanız öncelikle Blogger ana paneline giriş yapmanız gerekiyor. Ana panele giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan Ayarlar > Yayınlar, yorumlar ve paylaşım ayarları sekmesine gidin.

Burada açılan sekmenin en alt kısmında yer alan ” Yorum Formu İletisi ” alanına, görselde belirttiğimiz üzere kendi sitenize uygun içerikte yorum yazma kurallarını belirten metni ekleyin ve Ayarları Kaydet butonuna tıklayarak bu işleminizi tamamlayın.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Blogger’da Kategori Nasıl Oluşturulur ?

blogger-yorum-formu-iletisi

“Blogger’da Yorum Formu İletisi Nasıl Eklenir?” üzerine 1 yorum

  1. tolum says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER
Hostixo

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.