Kapat

Blogger’da Blog Adresini Değiştirme ( Resimli Anlatım )

blogger-da-blog-adresini-degistirme

Ücretsiz blog açma servisi Blogger’da , ismini beğenmediğiniz bir blogun adresini nasıl değiştiririm diye kara kara düşünüyorsanız, artık düşünmeyin derim. Çünkü burada anlatacağımız uygulamalarla dakikalar içerisinde bu isteğinizi yerine getirmiş olacaksınız.

Hem ücretsiz olması hem de başlangıçta bu platforma insanların yabancı olması, ilk etapta isimlerin gelişigüzel konulduğunu göstermektedir. Şimdi bir isim koyalım, ilerde düşünürüz diye hareket edenlerin sayıları maalesef ki çok fazla. Bunun en büyük nedeni ise bu platformun ücretsiz olması hem de dilediğimiz kadar blog açma hakkına sahip olmamızdan kaynaklanmaktadır. Peki Blogger’da blog adresimizi değiştirme hakkımız var mı ? Evet blog adresinizi değiştirme hakkınız var. Bizler bu yazımızda blog adresinizi hangi yolla değiştireceksiniz bunun anlatımını yapacağız.

Blogger’da Blog Adresini Değiştirme

Bir Blogger hesabına sahip olduğunuzu varsayarak bu anlatımı sizlere yapacağım. Şimdi Blogger ana kumanda paneline giriş yapmanız gerekiyor. Blogger Kumanda Panelinde sol kısımda yer alan menülerden Ayarlar > Temel > Yayıncılık sekmelerini takip ettikten sonra Blog Adresinizin yer aldığı kısım gelecektir. Görselde de belirtiğimiz üzere Blog Adresinin karşısında yer alan Düzenle sekmesinden blog adresinizi değiştirme imkanına sahip olacaksınız .

blogger-da-blog-adresini-degistirme

Blogger’da Blog Adresimi Değiştirdim Şimdi Ne Yapmalıyım ?

Yeni bir blog açmış ve daha önceden herhangi bir paylaşım yapmamış ve gerekli alanlara blogunuzu bildirmemişseniz bu değişikliği yapmanız halinde bir sıkıntı yaşamazsınız. Örneğin 6 aydan fazladır faaliyette olan bir blogunuz var ve isminden de memnun değilsiniz ve değiştirme kararı aldınız. Biz sizlere bunu tavsiye etmiyoruz ama yine de kararlı bir şekilde değiştirme kararı almışsanız, değiştirebilirsiniz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  Blogger İletişim Formu Sayfası Nasıl Yapılır?

Uzun soluklu blogunuzun ismini değiştirdikten sonra Google Search Console, Bing, Yandex vb. arama motorlarında linklerinizi paylaşıyor iseniz yeni hesaplar açarak yeni blogunuzun adresini aktif hale getirebilirsiniz. Burada hit kaybı yaşamakla beraber, blogunuzu tekrar eski hale getirmeniz biraz zaman alacaktır.

Bu arada blog adresinizi değiştirdikten sonra geçmiş yazılarınız da aynen blogunuz içerisinde kalacak, silinmeyecektir.

1 Yıldız2  Yıldız
3  Yıldız4  Yıldız5  Yıldız (1 Kişi oy verdi, 5 üzerinden ortalama puan: 5,00. Bu yazıya oy vermek ister misiniz?)
Loading...

“Blogger’da Blog Adresini Değiştirme ( Resimli Anlatım )” üzerine 1 yorum

  1. yasin says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.