Kapat

Blogger ile profesyonel bir web sitesi oluşturmak

blogger

Piyasada ücretsiz site oluşturma hizmeti veren birçok web sağlayıcısı var. Kuşkusuz aralarında çok iyileri de vardır. Fakat hiçbiri Google’ın sunmuş olduğu ücretsiz blog servislerinden birisi olan blogger kadar tercih edilmemiştir.

Tercih edilmesinin en büyük nedenlerinden birisi kuşkusuz daima ücretsiz olmasıdır. Bazı site sağlayıcıları gibi bir üst platforma yani ücretli üyeliğe geçiş için ikna etme çabalarına girmemesi çokça tercih edilen bir platform olmasını sağlamıştır.

Bunun yanında profesyonel görünüme sahip bir web sitesi oluşturmanıza da imkan vermektedir. Blog vb. sitelerin işlevselliği açısından WordPress altyapısına sahip siteler çokça tercih edilse de, Blogger’ın sağladığı avantajları da inkar edemezsiniz. Bu nedenle Blogger, ücretsiz hizmet veren siteler arasında en çok tercih edilen sağlayıcıdır.

Blogger’ı Neden Tercih Ediyoruz?

Ücretsiz Hosting Hizmeti

Blogger altyapısını tercih etmenizi gerektirecek pek çok etken vardır. Bunlardan birisi ücretsiz hosting hizmeti vermesidir.

Basit Kullanıma Sahip Olması

Blogger altyapısını barındıran web sitelerinin en sevilen tarafı ise çok fazla detayın olmamasıdır. Hemen her şeyi dilediğiniz bir şekilde kolaylıkla yapabilirsiniz. Başlangıç için çok fazla kod bilgisine ihtiyaç duymadan gerekli düzenlemeleri yaparak kendi sitenizi oluşturabilirsiniz.

Google Hizmeti Olması

Blogger altyapısını kullanan Blogspot siteleri bir Google iştirakidir. Bu nedenle bu servisi kullananlar SEO açısından da avantajlı duruma gelebiliyorlar. Google politikalarına uyduğunuz taktirde sitenizin hit durumu artar.

Blogger ile profesyonel bir web sitesi oluşturulabilir mi?

Elbette kullanmış olduğunuz Blogger altyapısına sahip sitenizle belirli bir seviyeye kadar iyileştirme eklentileri sayesinde ilerleyebilir hatta kitlelerin ilgiyle takip ettiği siteler arasında yerinizi alabilirsiniz. En nihayetinde bunlar bir yere kadar gider. Bundan sonrası ücretli desteğe gider. Bu da sizin işinize gelmez. Yani Blogger altyapısını kullanan kullanıcıların profesyonellik adına yapabilecekleri işler veya projeler sınırlı imkanlarla sağlanabilir .

Blogger ile hedeflediğiniz web sitesi projesi için oluşturabileceğiniz bir profesyonel web sitesinin sunacağı imkanların kısıtlı olacağını söyleyebiliriz.

Bu aşamada eğer ki projeniz için blogger altyapısının yeterli olacağını düşünüyorsanız, aşağıdaki kriterler profesyonel bir görünüme sahip blogger altyapılı web sitesi için yeterli olacaktır.

Peki profesyonellik Blogger’in neresinde derseniz hemen anlatalım. Blogger’in klasik temaları dışında Blogger siteleri için ücretli veya ücretsiz temalar üreten sitelerin herhangi birinden indireceğiniz temalar ile profesyonel bir görünüme sahip olabilirsiniz .

Bunun yanında sitenizi ziyaret eden kişilere hoş görünen, gezinmelerini kolaylaştıran eklentilerin eklenmesi sitenin daha kullanışlı olmasını sağlar.

Yani kısaca belirtecek olursak Blogger’da profesyonel bir anlayışın varlığı daha çok tasarım ve eklenti boyutunda olacaktır. Çok büyük kazançlar ve hedefler peşinde koşmuyorsanız blogger altyapısıyla oluşturduğunuz siteniz hem basit kullanım özelliği hem de ücretsiz versiyonuyla tercih etmenizi sağlayacaktır.

“Blogger ile profesyonel bir web sitesi oluşturmak” üzerine 2 yorum

  1. UMUT VARCAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.