Kapat

Blogger AdSense Onayı Nasıl Alınır? 4 Adımda Pratik Çözüm

blogger-google-adsense-onaylama

İnsanların kendilerini en iyi ifade ettikleri alanlar genelde web sitesi dediğimiz mecralardır. Serbest Kürsü olarak adlandırılan siteler, insanların serbestçe kendilerini ifade ettikleri alanlar olarak bilinir.

Bu amaçla kendilerini anlatabilecekleri veya ilgilendikleri alanlar üzerinden paylaşım yapabilecekleri bir web sitesi edinmek isterler.

Günlük hayatlarında başarılı oldukları alanlar ile içlerinde biriktirmiş oldukları yalnızlıkları dışa vurmak amacıyla bir paylaşım alanı oluşturmak isteyen insanlar bu amaçlarını çeşitli platformlar aracılığıyla gerçekleştirebiliyorlar.

Bu dediğimiz alanlarda hem içlerini dökmek, ilgili sanatını konuşturmak hem de bu istediklerini ilgili mecralarda ücretsiz gerçekleştirmek isterler.

Bunun için farklı alanlarda kendilerini ifade edebilecekleri ücretsiz uzantılara sahip web siteleri mevcuttur. Blogsavar sitemizde ücretsiz hizmet veren web sitelerinden bahsetmiştik.

Ücretsiz hizmet veren web site uzantısı blogspot , en fazla rağbet gören siteler arasında yer alır. Tercih edilmesinin en önemli nedenleri arasında; ücretsiz hizmet vermesi bunun yanında kullanıcılara gelir getirecek reklamların paylaşılmasına izin vermesidir.

Blogger altyapısını kullanan blog yazarları ücretsiz olarak yararlandıkları bu web sitesinden para kazanmak adına başta AdSense olmak üzere alternatif birçok reklam şirketinden yararlanmaktadırlar. Bu reklam şirketleri arasında en güvenilir ve sağlam algoritma üreten kuruluş olarak AdSense görülür.

Bunun sebebi, sitelerde genellikle sitenin içeriğine yönelik reklamlar ile sitenize gelen kullanıcıların aradıkları etiketlere göre reklamların yayınlanmasıdır. Bu da sitenizi ziyaret eden kişileri çok fazla rahatsız etmeden sitenizde rahatça dolaşmasını sağlar.

Gördüğünüz gibi diğer alternatif reklam şirketlerinin aksine AdSense tam bir blog dostudur.Şimdi başka reklam şirketleri yok mu sadece Adsense’den bahsediyorsunuz ? Diyenleriniz olmuştur elbet. Buna bir açıklama getirelim isterseniz.

Blogger altyapısını kullanan çoğu blogger bilir ücretsiz sitelerde reklam yayınına izin veren çok az bir kuruluş var. Ya bu kuruluşlar popup reklamları dediğimiz reklam türünü yayınlatmakta ya da içeriğine girdiğiniz de öyle içerikler vermese de görüntüsü ile kullanıcıların ilgisini çekmemekte hatta ziyaretçilerin sitenizden uzaklaşmasına neden olmaktadır.

İşte bu gibi nedenlerden dolayı Google’nin bir kuruluşu olan AdSense’ye yönelim daha fazladır. Peki içerik dostu AdSense reklamlarını Blogger altyapılı sitemde nasıl kullanabilirim? Kabul edilme şartları nelerdir? Sorularına açıklık getirelim .

Abc.blogspot.com uzantılı ücretsiz bir blog sitesi açtınız. Birkaç içerikten sonra aylarca içerik girmediniz ve bir gün aylarca önce açtığım blogspot sitem ne durumda diye merak ettiniz.

Girdiniz sayfanıza ilk bıraktığınız gibi birkaç içerik girilmiş ve öylece bırakılmış . Aa bir de ne göreyim sitemin etrafı reklamlarla dolu eee ben reklam için başvurmamıştım ki nasıl olur da her taraf reklam ile dolu olur.

Boş bırakılmış bir arazi veya metruk yapılı bir bina dahil ziyaret edildiğinde sahipleri dışında başkaları tarafından nasıl mesken edilmişse blog sitenizde AdSense tarafından mesken edilmiştir. Fakat bu yayınlanan reklamların gösterim ve tıklanmalarından herhangi bir ücret talebinde bulunamazsınız.

Bu gibi sorunlarla karşılaşmamak için sitenizi sahiplenmeniz gerekiyor. Ücretsiz alan adına sahip olması nedeni ve kişilerin sonradan çıkan uğraşları sebebiyle çok çabuk terk edilen Blogger sitelerinin kaderi bu olsa gerek. Şimdi asıl konumuza gelecek olursak , Blogger kullanıcısı olan bir blog yazarı sitesinde AdSense reklamlarını nasıl yayınlar, bunu nasıl hak eder? Bunlara açıklık getirelim isterseniz.

AdSense, sitelerde reklam yayınlamak isteyen kullanıcılar için katı kurallar koymuştur. Bu ister ücretli site olsun isterse ücretsiz Blogger sitesi için olsun reklam yayınlama aşamasına gelince katı kurallar karşınıza çıkıyor. Bu katı kuralları aşıp sitemizde reklam yayınlamak için ne yapmalıyım derseniz buyrun anlatalım.

# Sitenize özgün içerik girişi sağlayın. Eğer yapabiliyorsanız %100 oranında bir özgün içerik yani cümlelerin %100’ü sizin kaleminizden çıksın. Yok ben bunu bazen yaparım bazen de yapamam diyorsanız %60 ,%70 dolayında bir özgün içerik girişi sağlayın.

#Malesef yetersiz içerik girişi sitenizin kabul edilmesini önlüyor. Örneğin 5 yazısıyla AdSense’ye başvuran kişilerin başvuruları kabul edilmiyor. Özellikle ücretsiz Blogger sitelerinde yetersiz içerik girişi ilk kabul edilmeme nedeni sayılıyor.

Bunun için asgari düzeyde ne kadar içerik paylaşımı yaparsanız siteniz o oranda erken kabul edilme şartlarını yerine getirir ve kabul edilir.

#Gerçek bilgi beyanında bulunun. Bazı blogger arkadaşlarımız farklı adres ve bilgilerle blog kaydı oluşturduğundan yeterli içerik girişi olduğu halde kabul edilemiyor. İmkanlar dahilinde gerçek bilgilerinizi yazın.

Bir gmail hesabınızdan dolayı sürekli başvurmanıza rağmen kabul edilmiyorsanız pes etmeyin başka bir hesap açarak yönetici davetiyle o hesabınızı tek muhatap olarak gösterme kaydıyla yeniden başvuru yapabilirsiniz. Bu şekilde de kabul edilirsiniz.

# Bazı bilgi ve forum vb. sayfalarda Google Adsense blogger altyapısına sahip sitelerin en az 6 aylık içerik girişi dahilinde kabul edildiğini ifade etse de bunun tam karşılığının bu olmadığını söyleyebiliriz.

Yukarıda söylediğimiz üzere;

Gerçek Bilgi Girişi

Özgün İçerik Girişi

Yeterli İçerik Girişi

Kabul Edilmek İçin Sabırlı Olma Davranışı

Tüm bunlara uymanız dahilinde kabul edilmeniz 1 ayda sürebilir 2 ayda… Yani bazılarının anlattığı gibi aylarca beklemenize gerek yok. Söyleyeceklerimiz bu kadar hoşçakalın.

“Blogger AdSense Onayı Nasıl Alınır? 4 Adımda Pratik Çözüm” üzerine 5 yorum

  1. UMUT VARCAN says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.