Kapat

Blog Nasıl Açılır? Blog Açma Yöntemleri Nelerdir?

Blog dediğimizde aklımıza hep bloggerlar geliyor. Yaptıklarını ve yaşadıklarını anlatan, takipçilerine yaşadığı tüm yaşadığı detayları anlatan kişiler Blogger olarak adlandırılıyor. Bir sayfada yaşadığı deneyimleri anlatarak takipçileriyle aynı yaşam alanlarında yaşıyor hissi vererek hayatlarını takipçileriyle de paylaşıyorlar diyebiliriz. Bu içeriğimizde size blog nasıl açılır? Blogger olmak için neler yapılmalıdır? Blogger olma yöntemleri nelerdir? sizlerle paylaşacağız…

Blogger Nedir?

Blogger google tarafından hayata geçirilen bir projedir. Sunucu yada hosting ücreti ödemeden blogger.com uzantısı ile bir blog yazarı olabilirsiniz. Google’ın reklamlarını alarak bu bloglardan gelir de elde edebilmeniz mümkün. Google reklamlarından nasıl para kazanılır? adlı içeriğimizde bu konuda bilgi vermiştik. İçeriği okumanız ardından bu içeriğe giderek bilgi alabilirsiniz. Blogger’a kayıt olarak hesabınızdan bir forum ve link edinebilirsiniz. Ardından sizde blogger kayıtlı bir blog sitesine sahip olabilirsiniz.

Kendime Ait Bloga Nasıl Sahip Olurum?

Blogger uzantılı değil tamamen kontrolün size ait olduğu bir bloga ait olmak için yapmanız gereken çok basit. Kendinize bir hosting ve domain alarak kendinize ait bir bloga sahip olabilirsiniz. Satın aldığınız hosting ve domainin ns kayıtlarını yapmanız ardından bağlantısını sağlayabilirsiniz. Ardınan beğendiğiniz bir blogger temasını hostinginizin ftp bölümüne yükleyerek tema düzenlemelerinizi yapabilirsiniz. Eğer web sitesi kurulumu yapma konusunda bilgi sahibi değilseniz bir uzmandan destek alabilirsiniz. Biliniyo Dijital‘e ulaşarak ücretli olarak destek alabilirsiniz.

Önerilen İçerik:En İyi Seo Nasıl Yapılır?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.