Kapat

Bir Sitenin Hangi WordPress Tema Kullandığını Öğrenme

Anasayfa
WORDPRESS Bir Sitenin Hangi WordPress Tema Kullandığını Öğrenme
bir-sitenin-hangi-wordpress-tema-kullandigini-ogrenme

WordPress altyapısını kullanan bir sitenin kullanmış olduğu temanın adını öğrenmek istemez misiniz? WordPress altyapısını kullanan bir web sitesine sahipsiniz ve kullanmış olduğunuz temadan memnun değilsiniz ve temanızı değiştirmek istediniz. Nasıl bir tema kullanabilirim diye Google’da arama yapmaya başladınız. Özel arama dışında herhangi bir konuda yapmış olduğunuz arama sonucu hizmet vermekte olan bir siteye giriş yaptınız ve o sitenin temasına hayran kaldınız.

Acaba bu site hangi temayı kullanıyor? Ücretli mi yoksa ücretsiz bir tema mı diye sorular sormaya başladınız. Bu konu hakkında çok fazla düşünmenize gerek yok. Bu yazımızda sizlere yardımcı olacak birkaç detaydan bahsettikten sonra ne anlatmak istediğimizi anlamış olacaksınız.

Birazdan vereceğimiz siteler aracılığıyla, bir temanın adının yanında çok daha fazlasını öğrenme şansına sahip olacaksınız. Sitenin kullanmış olduğu temadan tutun, kullanmakta olduğu eklentilere kadar birçok özelliği öğrenmiş olacaksınız. Bunun yanında temanın ücretli veya ücretsiz bir özelliğe sahip olup, olmadığını da rahatlıkla öğrenebileceksiniz.

Bir WordPress sitesinin hangi temayı kullandığını öğrenmek için birden fazla yolu deneyebilirsiniz. Ama çok daha fazlasına ulaşmak için dedektör olarak tabir ettiğimiz siteler aracılığıyla bu bilgilere çok rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz.

WP Theme Detector

wpthemedetector

WP Theme Detector, gerçekten de sağlam bilgilere ulaşmanıza yardımcı olacak başarılı tema dedektör avcılarından biridir. Bu site aracılığıyla başta kullanılan eklentiler ile temaya dair önemli bilgiler sizlere sunulmuş oluyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !  WordPress Sosyal Paylaşım Eklentisi – Social Warfare

Öncelikle bu tema dedektör avcısını kullanmak için WP Theme Detector sitesine giriş yapmanız gerekmektedir. Ardından sitede yer alan arama kutucuğuna, temasını öğrenmek istediğiniz sitenin linkini yapıştırın ve aramaya başlayınız. Göreceksiniz ki aradığınız özelliklerden çok daha fazlasına erişmiş olacaksınız.

İsitWP

isitwp

İsitWP tema dedektör avcısı ile bir sitenin çalışmış olduğu hosting firması ile sitenin kullanmış olduğu tema ve eklentileri saniyeler içerisinde öğrenebiliyorsunuz.

İsitWP ile bir sitenin WordPress altyapısına sahip olup olmadığını, bunun yanında kullanmış temanın genel veya özel adını öğrenmek için yapmanız gerekenler çok basit. Öncelikle İsitWP adresine giriş yapmanız gerekmektedir. Ana sayfada yer alan kutucuğa sitenin url’sini girerek siteyi analiz edin. Bu işlem sonunda detaylı sonuçlar aynı sayfada sizlere verilecektir.

What WordPress Theme Is That?

Hangi tema kullanıldığı konusunda bize en doğru yanıtı veren ve en güçlü araçlardan biri olarak kabul ettiğimiz WTS (What WordPress Theme Is That?) adlı siteyi kullanmanızı tavsiye ederim. WTS bir WordPress sitesinin hangi tema kullandığını ve bunun yanında hangi eklentileri de barındırdığını bizlere bildirmektedir. Bu aracı kullanmak için WTS sitesine giriş yapmanız gerekiyor. Ardından arama çubuğuna sitenin linkini yazmanız durumunda saniyeler içerisinde aradığınız bilgiyi size sunacaktır.

“Bir Sitenin Hangi WordPress Tema Kullandığını Öğrenme” üzerine 6 yorum

  1. Blogsavar says:
  2. Nuri Bey says:
    • Blogsavar says:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Trend Yazılar

DAHA FAZLA GÖSTER
Hostixo

E-Posta Aboneliği

Yeni eklenen makalelerden haberdar olmak için abone olun.

Abone olduğunuz için teşekkür ederiz.

Tüh bir şeyler yanlış gitti.